IRANCMS | سایت ساز آنلاین ایرانی
 • اخبار تکنولوژی
 • با این پنج برنامه ، اولین کسی باشید که از خطر زلزله با خبر می شود!

  با این پنج برنامه ، اولین کسی باشید که از خطر زلزله با خبر می شود!

  زلزله پدیده ای غیر قابل پیش بینی است و حتی با پیشرفت های صورت گرفته در علم امروز ، نمی توان مکان و زمان دقیق وقوع آن را تعیین کرد.اما خوش بختانه می توان سریع تر از آن چه که حدس فکر کنید ، امواج آن را به واسطه ی تکنولوژی تشخیص داد و اقدامات لازم برای در امان ماندن از خطرات آن را به کار گرفت. در ادامه برنامه هایی را معرفی می کنیم که با استفاده از دیتا و اطلاعات دو سازمان USGS و  EMSC ، امواج را سریعا حس و ضبط می کنند و شما را از وقوع زلزله آگاه می کنند.

  معرفی برنامه های هشدار وقوع زلزله برای اندورید و آیفون

  Earthquake Warnings Android and iOS Apps

  امروزه اپلکیشن ها بخشی از زندگی ما هستند و دراغلب زمینه ها احتمالا نرم افزار و برنامه مدنظر شما منتشر شده است ؛ مثلا برنامه های آیفون برای جلوگیری از برخورد شخص با اشیا حین تایپ ، نشانگر ریزبینی طراحان اپ است. زلزله که یکی از بارزترین مواردی است که برنامه های زیادی نیز برای آگاهی در لحطاتی قبل از وقوع آن ، منتشر شده است و در ادامه با آن ها آشنا میشوید.

  قبل از نصب هر برنامه ای ابتدا به نکات زیر توجه داشته باشید:

      مدت زمانی که ممکن است هشدار وقوع زلزله توسط اپ ها زودتر از زمان اصلی زلزله باشد ، بین ۵ ثانیه تا یک دقیقه می باشد. این مدت زمان کوتاه است ، اما برای یافتن موقعیتی امن کافی به نظر می رسد.
      با توجه به این که برنامه ها رایگان هستند ، در فضای اپ ، تبلیغات متعددی دیده میشود.
      اولین کار بعد از نصب این برنامه ، تنظیم بخش Filters می باشد. به این معنا که منطقه زمانی و مکانی خود را تعیین کنید. در غیر این صورت هشدار هایی را توسط برنامه میبینید که ارتباطی به موقعیت شما ندارد.
      اساس کار این برنامه ها ، لوکیشن یا موقعیت یاب (GPS) گوشی است. بنابراین باید این گزینه را در موبایل خود فعال کنید.
      بسته به موقعیت مکانی خود ، ممکن است پیغام های متفاوتی از شبکه لرزه ها دریافت کنید که بسیار آهسته هستند و در واقع قابل چشم پوشی هستند. بنابراین ممکن است این برنامه ها برای همه ی افراد کاربردی نباشد.

  برنامه  Earthquake Network (اندروید)

  شاید معروف ترین و کاربردی ترین برنامه در این زمینه ، Earthquake Network باشد. این برنامه اطلاعات را از شبکه لرزه ها و همچنین مراکز انتشار اطلاعات وقوع زمین لرزه نظیر USGS ، دریافت می کند و با بخش فیلتر این برنامه ، می توانید موقعیت ، زمان و  میزان اهمیت را تعیین کنید. همچنین چت روم هایی هم برای چت کردن با سایر شبکه های لرزه ای وجود دارد.

  برنامه  Earthquakes (اندروید)

  این برنامه شاید از نظر محیط و نوع هشدار ها ، کاربرپسند ترین برنامه در میان اپ های مشابه باشد. برنامه بسیار سبک و کم حجم است و اطلاعات را از ۷ شبکه ی لرزه ای دریافت می کند. همچنین روی مهم ترین امواج تمرکز دارد و برای امواج ناچیز هیچ هشداری را صادر نمی کند. به علاوه برای هر خطر ، تنها یک بار هشدار می دهد و آن را تکرار نمی کند.

  برنامه QuakeFeed (آیفون)

  این برنامه با امکانات مختلفی نظیر به اشتراک گذاری هشدار و اخطار زلزله در شبکه های اجتماعی و با سایر دوستان ، اخطار های متوالی را برای زلزله هایی با شدن ۶ ریشتر منتشر می کند. متاسفانه اخطارها برای انواع زلزله ها با قدرت های مختلف ، در نسخه رایگان موجود نیست.

  برنامه Earthquake Alert! (اندروید)

  این برنامه اطلاعات را از وب سایت USGS به دست می آورد و مکان زلزله را در نقشه نشان می دهد.به علاوه در بخش اخبار ، اطلاعاتی در ارتباط با زلزله های به وقوع پیوسته و یا در شرف وقوع ، فراتر می دهد.

  بخش متفاوت در این اپ ، قسمتی جداگانه برای نمایش اطلاعات کلی دفعات وقوع زمین لرزه ، زمان وقوع و قدرت آن ، در اختیار کاربران قرار می دهد.

  برای مدیریت و مشاهده هشدار ها ، باید برنامه ی Earthquake Alerter را نیز نصب کنید و در کنار اپ قبلی ، فیلتر های مربوط به منطقه خود را وارد کنید.
  زلزله نگار ( اندروید)

  زلزله نگار ، برنامه ای فارسی است که اطلاعاتی در ارتباط با زمان ، نام شهر و موقعیت آن را حین وقوع زلزله به همراه عمق زلزله به کاربر میدهد. به علاوه می توانید بخش هشدار را نیز برای ارسال هشدار های زلزله فعال کنید.

  چهارشنبه 19 اسفند 1394
  آگاهی از وقوع زلزله با موبایل,اخبار زلزله,اپ آیفون,اپ اندروید,نرم افزار,هشدار وقوع زلزله,پیش بینی زلزله

  كد امنيتي