IRANCMS | سایت ساز آنلاین ایرانی
 • اخبار تکنولوژی
 • یک محل امن آنلاین برای ذخیره متن و آدرس های اینترنتی مهم داشته باشید

  در بعضی مواقع ما هنگام استفاده از اینترنت و وبگردی از سیستم و کامپیوتر اصلی خود استفاده نمیکنیم مثل مواقعی در کافی نت یا محل کار هستیم.اگر شما در این هنگام با آدرس اینترنتی یا متنی مواجه شوید که بخواهید بعدا از آنها استفاده کنید راه ها متفاوتی مثل ذخیره کردن در یک فایل متنی و.. وجود دارد اما میتوانید بسیار راحت آدرس ها و متن ها را به صورت آنلاین، مطمئن و دائمی برای خود نگهداری و بروز رسانی کنید در ادامه نحوه انجام اینکار را آموزش میدهیم.

  چگونه آدرس های اینترنتی و متن ها را آنلاین و به صورت امن برای خود ذخیره و نگهداری کنیم؟

  How to Save Texts and URL Online and Access to Them From Anywhere

  توجه کنید برای استفاده از سرویس های یاهو و جیمیل حتما باید قبلا در آنها عضو باشید.
  ذخیره و نگهداری آدرس های اینترنتی در بوک مارک مجازی گوگل

  برای نگهداری آدرس های اینترنتی محبوب خود میتوانید به جای استفاده از قابلیت بوک مارک آدرس هایی که برای شما بسیار حیاتی هستند در سرویس Google Bookmark ذخیره و نگهداری کنید تا از این به بعد بتوانید از هر مرورگر و نقطه جهان به بوک مارک های خود دسترسی داشته باشید.

  برای استفاده از این سرویس ابتدا وارد اکانت گوگل (جیمیل) خود شوید و سپس به آدرس بوک مارک گوگل مراجعه کنید.در صفحه اصلی لیست URL سایت های مورد علاقه شما نمایش داده میشود.

  برای اضافه کردن سایت به این لیست بر روی دکمه Add bookmark منو کناری کلیک کنید و از بخش Add a bookmark به ترتیب نام (Name)، آدرس صفحه (URL)،برچسب (Label) و توضیحات (Notes) را وارد و بر روی دکمه Add Bookmark کلیک کنید.

  پس از اضافه شدن آدرس شما در لیست نمایش به همراه تاریخ اضافه شدن و امکان حذف (Remove) و ویرایش (Edit) آن نمایش داده میشود.
  نگهداری و ذخیره آنلاین متن ها توسط امکان نوت یاهو

  جهت نگهداری متن ها و نوشته های مهم خود ، ذخیره آنها در فایل های متنی نظیر Word و Notepad در کامپیوتر یک روش رایج است اما اگر  میخواهید احتمال از دست رفتن این اطلاعات بسیار کاهش یابد و دیگر نگران پاک شدن آنها به موجب مواردی مثل خراب شدن هارد ، پریدن ویندوز و.. نباشید بهتر است آنها در یک محل امن و مطمئن در اینترنت ذخیره کنید تا بتوانید از هرجایی به آنها دسترسی پیدا کنید و یا اینکه متن خود را بروزسانی و ویرایش نمایید.

  برای استفاده ابتدا وارد اکانت ایمیل خود شوید سپس از منو سمت راست بر روی آیکن دفترچه بخش تب ها کلیک کنید.

  از سمت چپ بر روی دکمه New Note کلیک کنید و از سمت راست عنوان متن را وارد و در زیر آن متن خود را تایپ کنید.پس از اتمام کار برای ذخیره کردن متن بر روی دکمه Save کلیک کنید تا نوشته ذخیره و عنوان آن در ستون میانی نمایش داده شود. از منو بالا نیز قابلیت حذف متن ها نیز توسط Delete فراهم شده است.

  امنیت این نوشته ها توسط سروهای یاهو تامین خواهد شد و برای دسترسی به آنها تنها کافیست واد اکانت ایمیل خود شوید.
  نگهداری و یاد آوری یاداشت های کوتاه و ایجاد لیست انجام کار آنلاین توسط سرویس کیپ گوگل

  استفاده از سرویس های ذخیره سازی ابری کمپانی بزرگ گوگل میتواند یک گزینه بسیار خوب برای نگهداری یاداشت و متن های روزانه شما باشد.

  Google Keep که اپ اندروید و آی او اس آن نیز منتشر شده است یک سرویس بسیار خوب از سوی گوگل است که نسخه وب آن نیز در دسترس کاربران قرار گرفته است. شما در گوگل کیپ میتوانید نوشته های روزانه، برچسب نوشته (Sticky Notes) ، لیست انجام کارها (Do List) و .. را همانند یک بورد مجازی داشته باشید. همچنین رنگ پس زمینه نوشته ای را میتوانید تغییر دهید و یا اینکه مخاطبین ، تصویر به آن اضافه کنید.

  برای شروع ابتدا وارد سرویس وب گوگل کیپ شود و سپس عنوان و متن خو را وارد کنید و توسط آیکن های زیر بخش تایپ متن، تصویر و.. را نیز میتوانید تنظیم کنید پس از انجام ویرایش ها بر روی دکمه تمام کلیک کنید.

  متن شما به بخش زیرین اضافه میشود و شما با کلیک بر روی آن میتوانید نوشته را ویرایش و یا اینکه توسط موس جای متن را تغییر دهید.

  همچنین با انتخاب آیکن دست میتوانید زمان یاد آوری آن را تعیین کنید

  برای حذف نوشته بر روی دکمه سه نقطه زیر آن کلیک کنید و گزینه حذف را انتخاب کنید، همچنین در Google Keep امکان های دیگر نظیر آرشیو کردن متن ، اضافه کردن برچسب برای جستجو راحت تر و امکان کپی مطلب به سرویس Google Docs که ویرایشگر حرفه ای تر متن میباشد وجود دارد.

  سرویس های دیگر جهت ساخت نوت پد آنلاین با امکان ذخیره و نگهداری متن ها

  برای نوشتن و نگهداری آنلاین متن ها سرویس های بسیار خوب دیگری نیز مانند سرویس HTTPS نوت پد Shrib با پشتیبانی از زبان فارسی وجود دارد که امکان ساخت آنی وایریشگر متن با انتخاب نام و بدون نیاز به ثبت نام و نگهداری و به اشتراک گذازی آنها به وسیله URL و یا انتخاب رمز را به کاربران میدهد .با ثبت نام در این سرویس تمامی متن های شما ذخیره و در یک مکان قابل ویرایش میباشند.

  anotepad نیز وب سرویس امن دیگر برای ساخت سریع ویرایشگر متن جهت نگهداری متن ها و به اشتراک گذاری آنها است که دارای سرعت بسیار خوب و ظاهر ساده برای کار است ، متن های ذخیره شده در پایین ویرایشگر برای شما لیست میشوند و قابلیت جستجو ، مرتب سازی دارند. برای ایجاد متن های خصوصی حتما باید در این سرویس ثبت نام کنید.

  اگر به دنبال یک ویرایشگر ساده آنلاین متن دیگر هستید Notepub نیز سرویس ساده و قابل قبولی است که البته امکانات آن نسبت به دو سرویس قبلی کمی ضعیف تر است.

   

   

  يكشنبه 15 فروردين 1395
  آدرس اینترنتی,آنلاین,اینترنت,ذخیره,ذخیره متن آنلاین,سرویس notepad,سرویس ابری,ویرایشگر متن,یادداشت

  كد امنيتي